بدون شرح
09may
0

خلاصه فیلم:

آقای کاووسی مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه شهر قشنگ میباشد. نشریه ای که از نگاه خودش بسیار وزین است اما در واقع با کارکنانی که دور خودش جمع کرده و تفکر بازاری ای که در قالب این فضای فرهنگی دارد ،شهر قشنگ را تبدیل کرده به نشریه ای به اصطلاح زرد . قسمتهای این مجموعه را اتفاقات شغلی نشریات و روابط فامیلی حاکم بر محیط کار تشگیل میدهد.
توضیحات
بدون شرح اولین محصول مستقل من به عنوان کارگردان هنری و تلویزیونی میباشد که در سال 1381 در 148 قسمت تولید و از شبکه 3 سیما پخش شد و در طول سالها بارها پخش شد و قسمتهای مختلف آن توسط سیما رسانه به بازار عرضه شد همچنین قسمتها و سکانسهای مختلف این کار بعد از سالها در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفته. این مجموعه در زمان پخشش بسیار مورد استقبال قرار گرفت و تکه کلامهایی همچ.ن دیجیتالم کو، کشتی به گل نشسته، بحران، خوب خوب و... هنوز بعد از سالها در زبان و یاد مخاطبان هست. دو اتفاق بزرگ در مجموعه بدون شرح افتاد . اول اینکه فتحعلی اویسی بازیگر تلخ و خشنی بود که نزریک به 30 سال در نقشهای منفی بازی میکرد اما در بدون شرح به عنوان یک کمدین بسیار محبوب معرفی شد و مورد پذیرش مخاطبان قرار گرفت بطوریکه بعد از آن فقط در نقشهای کمدی به فعالیت پرداخت. دوم اینکه امیر جعفری که از بازیگران توانمند تاتر بود برای اولین بار نقش اصلی یک سریال را بازی کرد و در همین اولین قدم تبدیل به بازیگری معروف و محبوب شد و توانست پله های موفقیت را بخوبی طی کند. اتفاق سوم اینکه بدون شرح پایه گذار موج جدیدی از کارهای روتین هرشبی شد و لوکیشن و قصه ها را از داخل آپارتمانها با موضوعات صرفا خاله زنکی بیرون کشید و موضوعات اجتماعی و کاری را با مسایل خانوادگی در هم آمیخت. بعد از بدون شرح محموعه های زیادی با این مشخصات ساخته شد. ضمن اینکه اتفاقات فنی ای در این کار افتاد که تا آنزمان در هیچ مجموعه روتین هر شبی ای نیافتاده بود. نورپردازی حرفه ای ،میزانسن بازیگران،حرکات دوربین،فضاهای متنوع و... این مجموعه در زمان خود روزی یک قسمت تولید و هر شب پخش میشد.
عوامل اصلی این کار عبارتند از :
فتحعلی اویسی،امیرجعفری،مریم سعادت،لیلی رشیدی،فرانک جنیدی،بیژن بنفشه خواه،محمود بصیری و... از بازیگران این کار بودند. که فیلمنامه هایش توسط سروش صحت،ریما رامین فر،مهدی سجاده چی،محمود طالبیان،مهدی مظلومی ، محراب قاسمخانی نوشته میشد.

ویدئو

اشتراک گذاری:

نظرات

نظر شما